E-papieros

epapZ roku na rok coraz bardziej popularny staje się e – papieros. Jest, to nowa alternatywa dla nałogowych palaczy na zastąpienie szkodliwych tradycyjnych papierosów na papierosy parowe. Dzięki powołaniu ustawy zakazującej palenia tradycyjnych papierosów w miejscach użyteczności publicznej jak bary, czy kawiarnie, popularność e – papierosa wzrosła, ponieważ ustawa ich nie obejmuje.

Z czego budowany jest e – papieros?

E – papieros produkowany jest przez fabryki w trzech wariantach. W pierwszej wersji papieros elektroniczny składa się z kartridża zawierającego wymienny pojemnik na płyn dostępny o różnej mocy i smaku; atomizera, który jest miejscem powstawania pary ze składnikami zapachowymi i smakowymi w skutek podgrzewania; źródła zasilania, którym jest akumulator ładowany przez ładowarkę USB lub bezpośrednio z kontaktu. W przypadku drugim, e – papieros zbudowany jest z kartomizera, czyli połączonego kartridża z atomizerem oraz źródła zasilania. W trzecim przypadku e – papieros składa się z clearomizera z wymiennymi grzałkami oraz źródła zasilania.

Jakie zalety ma papieros elektroniczny?

Wśród zalet e – papierosa możemy wyróżnić:

– brak zakazu palenia e – papierosa w większości miejsc publicznych,

– tańsze koszty użytkowania z uwagi na niską cenę liquidu,

– nie truje organizmu tlenkiem węgla,

– prosty w obsłudze.

E – papieros w przemyśle

W związku dużą popularnością jaką ma papieros elektroniczny, wiele konsorcjów tytoniowych widzi w tym szanse odbudowania pozycji na rynku i zniwelowania strat jakie ponieśli po wprowadzeniu legalnego zamiennika tradycyjnych papierosów. Obecnie rynek e – papierosa znacznie przyspieszył, co zaowocowało pojawieniem się nowych firm produkujących e – papierosy. Z uwagi na prostotę konstrukcji, jego produkcja nie wymaga zbytniej wielkości nakładów finansowych, dlatego firmy inwestujące w ten rynek szybko powiększają swoje majątki.

Dodaj komentarz

Powrót na górę