E – papieros – ratunek dla palaczy

epapWraz ze wzrostem akcyzy na papierosy w krótkim czasie wzrosła sprzedaż środków alternatywnych. Przykładem jest tutaj e-papieros, gumy z nikotyną, czy plastry. Na szczególną uwagę zasługuje ten pierwszy, ponieważ cieszy się on największą popularnością.

Czym właściwie jest e-papieros?
Przede wszystkim jest środkiem, który pomaga rzucić nałóg palenia papierosów, bądź też jest w stanie zastąpić tradycyjny model. Sprzedaż elektronicznych zamienników znacznie wzrosła po wprowadzeniu ustawy zakazującej palenia papierosów w miejscach publicznych. Dlatego coraz większa liczba osób zdecydowała się na zakupienie e-papierosa, o którym w owym dokumencie nie ma mowy.

Jak działa e-papieros?
Ma kształt długopisu, co jest dość praktycznym rozwiązaniem. Wiele osób chcących pozbyć się nałogu palenia twierdzi, że najbardziej brakuje im odruchu palenia, jak i również trzymania w ręku papierosa. Mechanizm, jaki został wbudowany w e – papieros powoduje, że ulatnia się z niego para wodna, co imituje tradycyjny dym. Jednak ze względu na fakt, że dostępne są różnego rodzaju olejki zapachowe, jak i również różna jest zawartość w nich nikotyny, jest to znacznie mniej uciążliwe dla otoczenia, jak i dla samej osoby korzystającej z tego urządzenia.

Dla kogo jest odpowiedni?
Pomimo tego, że wiele osób pali tradycyjne papierosy, to jednak wraz z wejściem w życie wyżej wymienionej ustawy należało w jakiś sposób poradzić sobie z tym. Wcześniej często ludzie wychodząc do pracy, odpalali papierosa, by przez drogę w spokoju sobie wypalić. Jednak obecnie jest to niemożliwe. Z tego też powodu elektroniczne urządzenie imitujące tradycyjnego papierosa w krótkim czasie zyskało na popularności.

Rodzaje olejków
Nie od dziś wiadomo, że poszczególni producenci starają się przygotować maksymalnie atrakcyjny produkt, by zachęcić jak największą liczbę potencjalnych klientów do wejścia w jego posiadanie. Dlatego też można spotkać różnego rodzaju olejki zapachowe, które mają podnosić atrakcyjność produktu.
Przede wszystkim na samym początku wiele osób skupiało się na zakupieniu odpowiedniego olejku, w którym będzie dana zawartość nikotyny. Jego kupno sprawi, że wraz z parą wodną w powietrzu będzie się unosił delikatny zapach.
Do wyboru jest szeroka gama zapachowa, od mentolu, kawy, po aromaty kwiatowe. Dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wiele osób, które zaczęły korzystać z elektronicznego papierosa zauważyło, że już sam aromat sprawia, że czują się oni odprężeni.

Jakie ma zalety?
Pomimo naprawdę rosnącego zainteresowania elektronicznym papierosem, wciąż wiele osób zastanawia się nad tym jakie właściwie ma on zalety. Przede wszystkim pierwszą i najważniejszą jest brak szkodliwości zarówno dla osoby palącej, jak i dla otoczenia.
Dym tradycyjnego papierosa powoduje duszności, a u osób postronnych nawet mdłości. Natomiast w tej sytuacji mamy do czynienia przede wszystkim z parą wodną, do której ewentualnie można zakupić aromat.
To wspaniałe rozwiązanie dla kogoś, kto chce przestać palić papierosy, jednak brakuje mu silnej woli. Dlatego może z powodzeniem zdecydować się na takie rozwiązanie, a wraz z biegiem czasu zmniejszać zawartość nikotyny w olejkach aż do momentu, gdy będzie on posiadał tylko i wyłącznie aromat.

Dodaj komentarz

Powrót na górę