Architekci wnętrz Warszawa – poznaj firmę 3deko.pl

Architekci wnętrz Warszawa – poznaj firmę 3deko.pl

Aranżacja idealnego wnętrza jest bardzo ważna. Większą część naszego życia spędzamy w domu i w pracy, dlatego tak ważne jest, żebyśmy się w tych przestrzeniach czuli dobrze i komfortowo.

Dobre samopoczucie kluczem do sukcesu

Bardzo często zdarza się nam wracać w dane miejsca, ponieważ dobrze się w nich czujemy. Wielu z nas jest w stanie wyczuć „dobre fluidy”, które sprawiają, że w konkretnych lokalizacjach czujemy się komfortowo, w innych nie. W dużej mierze odczucia te powodowane są wystrojem wnętrza. Pomieszczenia przytulne, ciepłe idealnie sprawdzają się jako nasza przestrzeń mieszkalna. Biuro powinno być urządzone w innym klimacie- sprzyjającym skupieniu i koncentracji. Niewielu z nas ma wyczucie, które powoduje, że nie zawsze oczywiste rozwiązania stają się dla nas idealne. Dlatego podczas aranżacji przestrzeni warto zwrócić się z prośbą o pomoc do architekta wnętrz.

Dobry projektant wnętrz – Warszawa

Idealne zaaranżowanie przestrzeni jest niezwykle czasochłonne. Potrzebna jest do tego także niespożyta ilość energii oraz wyczucie stylu. Architekt wnętrz zawsze dostosuje projekt aranżacji przestrzeni do oczekiwań swoich klientów, jednak ze względu na swoją wiedzę i umiejętności, może zaproponować nietuzinkowe rozwiązania. Projektanci wnętrz oprócz tego, że wyjątkowo, praktycznie i pięknie zaaranżują przestrzeń, potrafią także zaproponować najlepsze do tego celu materiały.

Budowa domu czy remont mieszkania – nietrafiony budżet

Kiedy rozpoczynamy remont najczęściej mamy przeznaczone na ten cel określone środki finansowe. Jednak nasz budżet przeważnie nie jest poparty rozpoznaniem rynku, czyli faktycznymi kosztami. Taka sytuacja kończy się przeważnie (w szczególności już pod koniec inwestycji) zakupem wielu produktów bardzo niskiej jakości ze względu na kończące się środki. Kiedy zatrudniamy architekta wnętrz, takie problemy nas nie dotyczą, ponieważ projektant wnętrz wykona dla nas projekt na podstawie proponowanego przez nas budżetu, biorąc pod uwagę realne ceny rynkowe. Takie rozwiązanie pozwala już na początku trafniej przewidzieć koszty, jakie musimy ponieść. Dzięki temu możemy zaplanować wydatki, w rozsądny sposób.

Projektant wnętrz pomaga przeprowadzić inwestycję taniej

Kiedy nasze wnętrze zostało wykończone, a ekipa budowana zakończyła pracę, pozostaje nam aranżacja przestrzeni. Wiele osób wyrusza do sklepów oferujących meble, oświetlenie i inne akcesoria do wykańczania wnętrz najczęściej bez skrystalizowanego pomysłu na aranżacje. Takie postępowanie najczęściej wiąże się z poniesieniem znacznie większych, niż planowaliśmy kosztów i co gorsze rozczarowaniem efektem. Ze względu na podwyższenie kosztów aranżacji jednego pomieszczenia często musimy zdecydować się na gorszej jakości wykończenie kolejnego, co w dłuższej perspektywie jest kiepskim rozwiązaniem. Jeżeli zatrudniamy architekta wnętrz, w procesie tworzenia projektu wykończenia naszego wnętrza brane są pod uwagę odczucia, gust i oczekiwania zlecającego. Do tego gotowy projekt zawiera szczegółowy kosztorys, co pozwala z wyprzedzeniem zaplanować wydatki.

Wady i zalety zatrudnienia projektanta wnętrz

Zatrudnienie projektantów wnętrz ma w zasadzie same zalety. Jest dla nas oszczędnością pieniędzy, ale co dla niektórych ważniejsze, także i czasu. Projektant nadzoruje pracę ekipy remontowej, co jest wyjątkowo niewdzięcznym zajęciem, do tego wymagającym specjalistycznej wiedzy. Dlatego wygodnie dla nas zdjąć ten obowiązek ze swoich barków. Do budżetu tworzonego przez projektanta wnętrz możemy przyjąć dokładność zaplanowania wydatków w okolicach 10%, kiedy sami nie znając się na tym, planujemy wydatki tego typu, nasza pomyłka wynosi najczęściej około 30%, a zdarza się, że znacznie więcej. Co bardzo istotne architekt wnętrz na podstawie swojego doświadczenia pokaże nam, na czym nie powinniśmy oszczędzać, a co możemy nabyć taniej, ponieważ nie ma sensu dopłacać.

Zadanie projektanta wnętrz jest odpowiedzialne i skomplikowane. Dla nas jednak jest ogromnym ułatwieniem- to na architekcie wnętrz ciąży odpowiedzialność, za idealne dobrania właściwego designu, a także i jakości i wytrzymałości.

Dodaj komentarz

Powrót na górę