Zastosowanie lamp z czujnikiem oraz lamp zwieszanych

Zastosowanie lamp posiadających czujnik ruchu oraz lamp zwieszanych jest spore, zwłaszcza kiedy ma się na myśli ich działanie w życiu codziennym.

Jak działa lampa z czujnikiem ruchu?
Najczęściej fotokomórka wyposażona jest w czujnik ruchu, który uaktywnia się po wykryciu ruchu w strefie detekcji. Ważne jest tutaj, aby odpowiednio dostosować czułość czujnika tak aby nie włączał się on za każdym razem kiedy nie przechodzi zainteresowana osoba.

Zastosowanie lamp
Lampy mogą służyć zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Wszystko zależy od potrzeb właściciela danej nieruchomości. W przypadku zastosowania na zewnątrz:
– lampy montuje się przede wszystkim w garażach,
– lampy stosowane są, aby oświetlić całą drogę od garażu do domu,
– lampy oświetlają podwórka (zapewniając niejako poczucie bezpieczeństwa).
W przypadku domowego zastosowania:
– lampy włączają się na korytarzach kiedy domownik chce tylko przejść z jednego punktu do drugiego,
– dzięki nim dzieci nie boją się samodzielnie poruszać się po domu,
– lampa świetnie sprawdzi się w piwnicach i na strychach gdzie nikt sam nie lubi wchodzić.
W przypadku zastosowania w miejscach pracy takich jak chociażby fabryki czy jakieś laboratoria lampy te świetnie się sprawdzają, ponieważ dzięki nim można oszczędzać światło zaś pracownik nie musi ciągle chodzić i włączać prądu.

Rodzaje lamp
Wiedząc jakie jest zastosowanie lamp warto zastanowić się nad tym, który rodzaj lamp jest odpowiedni do zastosowania w naszym przypadku. Wyróżniamy następujące lampy ze względu na sposób ich działania:
– lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu pasywnym na podczerwień,
– lampa led z czujnikiem ruchu aktywnym MW
– lampa, która ma czujniki dualne PIR+MW,
– lampa posiadająca czujnik ruchu aktywny na fale elektromagnetyczne,
– lampa wyposażona w czujnik zmierzchu i wiele innych.

Lampy wewnętrzne kontra lampy zewnętrzne
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każda lampa, którą ma się zamiar zastosować na zewnątrz powinna spełniać odpowiednie parametry. Powinna więc być przede wszystkim odporna na czynniki atmosferyczne to jest na: zmienność temperatury, wilgotność powietrza, opady atmosferyczne, promieniowania słoneczne. Zaś jeżeli chodzi o lampy wewnętrzne to powinny one być doskonale dostosowane do warunków panujących w pomieszczeniach.

Dodatkowy plus to oszczędność
Z pewnością dodatkowym plusem lamp posiadających czujniki ruchu jest oczywiście ich oszczędność. Dzięki nim można naprawdę sporo zaoszczędzić zwłaszcza jeszcze w sytuacji kiedy stosuje się żarówki energooszczędne. Nie trzeba pamiętać o tym, aby ciągle wyłączać światło, ponieważ wyłącza się ono zawsze samo. Nawet zapominalska osoba jest w stanie oszczędzać.

Zastosowań lamp z czujnikiem i lamp zwieszanych jest naprawdę sporo. Należy się tylko zastanowić czy taka opcja jest odpowiednia dla nas samych i gdzie ewentualnie taką technikę dałoby się zastosować, czy w pomieszczeniach czy też na zewnątrz. Posiadanie czujek ruchu jest naprawdę świetnym rozwiązaniem, o którym zawsze warto pamiętać.

Dodaj komentarz

Powrót na górę